هیئت های مذهبی تهران

هیئت مکتب آل یاسین

 

عزاداران و سینه زنان آذربایجانیهای مقیم مرکز - در سال 1322 با هدف گسترش و ترویج فرهنگ عاشورا تاسیس گشت.

این هیئت ابتدا در سال 1322 شمسی به نام هیئت چهارده معصوم تاسیس شد که از گردانندگان آن زمان هیئت می توان به افرادی همچون مرحومان حضرت آیت الله حاج سید علی اصغر خوئی (دعای توسل و سخنران)، حاج محمد تقی پوراسکویی، سرهنگ خلخالی (ناظم)، آقای نیکخواه، آقای ابراهیم نخجوانی، حاج محمد تقی عمو اغلی نوحه خوان، آقای غلامحسین نوحه خوان، آقای مصطفی عرب باشی، آقای ابراهیم دماب، آقای حسین خداکرمی، آقای حاج مهدی امینی، آقای علی حیدری، حاج اکبر مهاد مهین و آقای حاج بیوک توتونچیان و همچنین آقای سید حسین وزیرپور اشاره کرد.


در سال 1363 طی سفری که این هیئت به مشهد مقدس داشت به دلیل تشابه اسمی با هیئت دیگری که با همین نام اداره می شد، نام این هیئت به مکتب آل یاسین تغییر یافت و در این زمان توسط آقایان حاج محمود پوراسکویی، حاج مجید وثوقی، حاج مسعود پیشدادی، حاج محمد باقر کوچه مشکی اداره گشت. مدتی آقای علی لطفی ناظم هیئت بود و پس از وی آقای یعقوب فرهی کیا این سمت را بر عهده داشت و اکنون آقای حاج مجید امینی به عنوان ناظم هیئت انجام وظیفه می نماید.

این هیئت در سال 1379 جهت یافتن مکانی مستقل، حسینیه ای در مشهد مقدس خریداری نمود که در حال حاضر در دست ساخت می باشد. این هیئت بصورت ادواری در مکانهای مختلف تهران برگزار می گردد.

به نقل از وب سایت هیئت:

http://www.maktabaleyasin.com/index.htm

+   مهدی ; ۸:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱٠/٢٦
    پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir